Sorana Cîrstea înfrântă în cea de-a doua etapă a Turneului de la Cincinnati

de admin 2
0 comentariu 57 vizualizari 1 minute de citit
A+A-
Reset

Tenismena Sorana Cîrstea (33 de ani, locul 31 în clasamentul WTA) nu a reușit să ajungă în turul al treilea al turneului WTA 1.000 de la Cincinnati (Ohio, SUA), o competiție ce dispune de premii în valoare totală de 2.788.468 de dolari.

În etapa a doua, jucătoarea noastră a fost învinsă într-un meci în trei seturi, cu scorul de 6-2, 3-6, 5-7, de către Maria Sakkari din Grecia (28 de ani, locul 8 în clasamentul WTA și cap de serie nr. 8). Partida a durat două ore și 19 minute și a fost una disputată.

Sorana Cîrstea a câștigat un cec în valoare de 17.930 de dolari și 60 de puncte WTA pentru calificarea în runda a doua a competiției.